# Unitatea de învăţământ Filiera / Profilul / Specializarea sau Domeniul pregătirii de bază Media ultimului admis în anul Observaţii
2015[1] 2014[1] 2013[2] 2012[2]
1 COLEGIUL NAŢIONAL „SFÂNTUL SAVA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.72 9.62 9.81 9.65
2 COLEGIUL NAŢIONAL „SFÂNTUL SAVA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.87 9.78 9.94 9.93
3 COLEGIUL NAŢIONAL „SFÂNTUL SAVA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.78 9.77 9.88 9.78
4 COLEGIUL NAŢIONAL „SFÂNTUL SAVA”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.65 9.56 9.77 9.59
5 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.27 8.89 9.24 8.69
6 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv germană) 9.13 7.90 9.35 9.01 se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
7 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv germană) 9.18 9.20 8.53 NU se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
8 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.41 9.08 9.35 8.56
9 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.02 8.59 9.09 8.56
10 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv germană) 8.52 6.78 8.97 7.79 se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
11 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv germană) 8.77 9.01 8.49 NU se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
12 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv engleză) 9.21 8.90 9.26 8.85
13 COLEGIUL NAŢIONAL „I.L. CARAGIALE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE
14 COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICĂ „TUDOR VIANU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.61 9.44 9.64 9.50
15 COLEGIUL NAŢIONAL „AUREL VLAICU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 7.33 6.18 4.59 4.46
16 COLEGIUL NAŢIONAL „AUREL VLAICU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.19
17 COLEGIUL NAŢIONAL „AUREL VLAICU”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.30 6.45 7.27 6.67
18 COLEGIUL GERMAN „GOETHE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (matern germană) 9.09 8.40 9.12 8.97
19 COLEGIUL GERMAN „GOETHE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (matern germană) - clase speciale 9.35 8.60 9.53 9.35
20 COLEGIUL GERMAN „GOETHE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII (matern germană) 8.59
21 COLEGIUL GERMAN „GOETHE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (matern germană) 8.12 7.10 7.80 6.48
22 COLEGIUL NAŢIONAL „ION NECULCE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.05 8.45 8.97 8.38
23 COLEGIUL NAŢIONAL „ION NECULCE”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.03 8.54 8.48
24 COLEGIUL NAŢIONAL „ION NECULCE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.92 8.36 9.02 8.50
25 COLEGIUL NAŢIONAL „ION NECULCE”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.82 8.30 8.98
26 LICEUL TEORETIC „JEAN MONNET”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.84 8.09 8.77 8.15
27 LICEUL TEORETIC „JEAN MONNET”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.75 8.07 8.66 7.94
28 LICEUL TEORETIC „JEAN MONNET”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.65 7.98 8.62
29 LICEUL TEORETIC „JEAN MONNET”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.69 8.07 8.65 7.98
30 LICEUL TEORETIC „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 7.86 6.65 6.43 4.87
31 LICEUL TEORETIC „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.12 6.39 6.88 6.70
32 LICEUL TEORETIC „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.29 6.68 7.19 6.58
33 LICEUL TEORETIC „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.25 6.64 7.11 6.66
34 LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.41 9.07 9.47 9.22
35 LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.37 9.05 9.41 8.98
36 LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.32 8.89 9.29 8.89
37 LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.05 8.57 8.66
38 LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 9.10 8.63 9.25 8.73
39 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU VLAHUŢĂ”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.40 7.81 8.38 7.62
40 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU VLAHUŢĂ”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv germană) 7.98 4.63 se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
41 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU VLAHUŢĂ”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv germană) 8.24 NU se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
42 LICEUL TEORETIC BILINGV „MIGUEL DE CERVANTES”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.85 8.11 8.52 7.18
43 LICEUL TEORETIC BILINGV „MIGUEL DE CERVANTES”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv spaniolă) 8.20 7.07 6.33 8.14
44 LICEUL TEORETIC BILINGV „MIGUEL DE CERVANTES”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.63 7.93
45 LICEUL TEORETIC BILINGV „MIGUEL DE CERVANTES”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv spaniolă) 7.84 6.47 7.54 7.27
46 LICEUL TEORETIC BULGAR „HRISTO BOTEV”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.51 5.18 4.48 3.65
47 LICEUL TEORETIC BULGAR „HRISTO BOTEV”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.10 6.21 6.67 5.34
48 LICEUL TEORETIC BULGAR „HRISTO BOTEV”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (matern bulgară) 5.49 5.68 6.39 5.12
49 LICEUL TEORETIC BULGAR „HRISTO BOTEV”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (matern neogreacă) 4.85 4.69 6.05 5.71
50 LICEUL GRECO-CATOLIC „TIMOTEI CIPARIU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 5.58 4.85 4.80 5.78
51 COLEGIUL ECONOMIC „VIRGIL MADGEARU”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 8.77 8.35 8.98 8.51
52 COLEGIUL ECONOMIC „VIRGIL MADGEARU”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 9.07 8.81 9.17 8.66
53 COLEGIUL TEHNIC „MEDIA”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 6.53 5.97 6.17
54 COLEGIUL TEHNIC „MEDIA”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / PRODUCŢIE MEDIA 6.18 5.51 6.70 6.10
55 COLEGIUL TEHNIC „MEDIA”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / TEHNICI POLIGRAFICE 2.90 3.23 4.23 4.07
56 COLEGIUL TEHNIC MECANIC „GRIVIŢA”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / COMERŢ 2.95 3.48
57 COLEGIUL TEHNIC MECANIC „GRIVIŢA”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 4.36 2.57 4.00 3.69
58 COLEGIUL TEHNIC „DINICU GOLESCU”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 6.36 5.36
59 COLEGIUL TEHNIC „DINICU GOLESCU”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 4.85 3.89 4.81 3.89
60 LICEUL TEORETIC „GEORGE CĂLINESCU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.58 7.91 8.49 7.57
61 LICEUL TEORETIC „GEORGE CĂLINESCU”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.46 7.82 8.54 7.87
62 COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICĂ „HENRI COANDĂ”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 5.84 4.55 4.44 4.14
63 COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICĂ „HENRI COANDĂ”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 6.80 5.86 6.33
64 COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICĂ „HENRI COANDĂ”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 4.92 3.59 4.60 3.71
65 COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICĂ „HENRI COANDĂ”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTROMECANICĂ 5.68 5.11 5.11 3.90
66 COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR „MIHAI I”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 4.28 3.29 4.59 5.79
67 COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR „MIHAI I”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 4.09 3.25 4.06 3.91
68 COLEGIUL TEHNIC „MIRCEA CEL BĂTRÂN”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 2.32 3.34 4.94 3.93
69 COLEGIUL TEHNIC „MIRCEA CEL BĂTRÂN”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 5.05 4.49 6.10 6.06
70 COLEGIUL TEHNIC DE ARHITECTURĂ ŞI LUCRĂRI PUBLICE „IOAN N. SOCOLESCU”, Sector 1 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.81 5.79 5.71 5.66
71 COLEGIUL TEHNIC DE ARHITECTURĂ ŞI LUCRĂRI PUBLICE „IOAN N. SOCOLESCU”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / CONSTRUCŢII, INSTALAŢII ŞI LUCRĂRI PUBLICE 4.50 4.20 4.27 4.56
72 COLEGIUL TEHNOLOGIC „VIACESLAV HARNAJ”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 4.39 3.57 4.87 4.47
73 COLEGIUL TEHNOLOGIC „VIACESLAV HARNAJ”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 5.29
74 COLEGIUL TEHNOLOGIC „VIACESLAV HARNAJ”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / AGRICULTURĂ 3.13 3.63 4.80 4.25
75 COLEGIUL TEHNOLOGIC „VIACESLAV HARNAJ”, Sector 1 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI 3.90 3.38 5.25 5.20
76 LICEUL „DIMITRIE PACIUREA”, Sector 1 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 4.77
77 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.58 9.40 9.64 9.57
78 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.65
79 COLEGIUL NAŢIONAL „CANTEMIR VODĂ”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.41 9.03 9.46 9.00
80 COLEGIUL NAŢIONAL „CANTEMIR VODĂ”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.49 9.19 9.52 9.20
81 COLEGIUL NAŢIONAL „CANTEMIR VODĂ”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.40 9.06 9.44
82 COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.45 9.17 9.51 9.16
83 COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.51 9.22 9.59 9.42
84 COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.46 9.14
85 COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.24 8.93 9.39 9.05
86 COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv spaniolă) 7.24 5.92 4.88 6.69
87 COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv engleză) 9.32 9.05 9.49 9.17
88 COLEGIUL NAŢIONAL „SPIRU HARET”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.54 9.30 9.59 9.28
89 COLEGIUL NAŢIONAL „SPIRU HARET”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.58 9.36 9.61 9.37
90 COLEGIUL NAŢIONAL „SPIRU HARET”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.52 9.28 9.57 9.31
91 COLEGIUL NAŢIONAL „SPIRU HARET”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.42 9.06 9.48 9.11
92 COLEGIUL NAŢIONAL „SPIRU HARET”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 9.43 9.12 9.50 9.27
93 COLEGIUL NAŢIONAL BILINGV „GEORGE COŞBUC”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.51 9.26 9.61 9.45
94 COLEGIUL NAŢIONAL BILINGV „GEORGE COŞBUC”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv engleză) 9.33 9.02 9.51 9.24
95 COLEGIUL NAŢIONAL „EMIL RACOVIŢĂ”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.37 7.77 8.30 7.15
96 COLEGIUL NAŢIONAL „EMIL RACOVIŢĂ”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.23 7.65 8.39 7.70
97 COLEGIUL NAŢIONAL „VICTOR BABEŞ”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.44 7.79 8.51 7.81
98 COLEGIUL NAŢIONAL „VICTOR BABEŞ”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.00 7.42 8.15 7.42
99 COLEGIUL NAŢIONAL „VICTOR BABEŞ”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.15 7.49 8.36 7.61
100 COLEGIUL NAŢIONAL „VICTOR BABEŞ”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.19 7.52 8.40 7.61
101 LICEUL TEORETIC „ADY ENDRE”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII (matern maghiară) 5.43
102 LICEUL TEORETIC „LUCIAN BLAGA”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 7.46 6.12 5.78 4.93
103 LICEUL TEORETIC „LUCIAN BLAGA”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.20 6.35 6.42 4.83
104 LICEUL TEORETIC „LUCIAN BLAGA”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.37 6.73 7.60 6.80
105 LICEUL TEORETIC „LUCIAN BLAGA”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.52 6.88 7.30 6.57
106 LICEUL TEORETIC „MIHAIL SADOVEANU”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.05 7.33 7.55 5.07
107 LICEUL TEORETIC „MIHAIL SADOVEANU”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.10 7.42 8.14 7.26
108 LICEUL TEORETIC „MIHAIL SADOVEANU”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.18 7.32 8.22 7.50
109 LICEUL TEORETIC „C.A. ROSETTI”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.79 8.04 8.72 7.96
110 LICEUL TEORETIC „C.A. ROSETTI”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.70 8.01 8.84 8.15
111 LICEUL TEORETIC „C.A. ROSETTI”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.79 8.14 8.94 8.39
112 LICEUL TEORETIC BILINGV „ITA WEGMAN”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.38
113 ŞCOALA CENTRALĂ, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.08 8.50 8.92 8.12
114 ŞCOALA CENTRALĂ, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv franceză) 8.65 8.22 6.99 7.19
115 ŞCOALA CENTRALĂ, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.84 8.21 8.90 8.35
116 ŞCOALA CENTRALĂ, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv franceză) 8.53 8.00 7.96 8.06
117 LICEUL TEORETIC „TRAIAN”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.90 5.00
118 LICEUL TEORETIC „TRAIAN”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 6.61 5.72 5.21 4.09
119 LICEUL TEORETIC „TRAIAN”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.14 6.40 7.02 6.79
120 LICEUL TEORETIC „TRAIAN”, Sector 2 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.15 6.32 7.21 6.85
121 COLEGIUL TEHNIC „EDMOND NICOLAU”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.57 3.27 4.41 4.39
122 COLEGIUL TEHNIC „EDMOND NICOLAU”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 3.13 3.12 4.54 4.55
123 COLEGIUL TEHNIC „DIMITRIE LEONIDA”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 5.75 3.84 4.90
124 COLEGIUL TEHNIC „DIMITRIE LEONIDA”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 6.39 5.33 5.01
125 COLEGIUL TEHNIC „DIMITRIE LEONIDA”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 3.48 4.57
126 COLEGIUL TEHNIC „DIMITRIE LEONIDA”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 2.99 2.83 4.54 3.63
127 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL PANTELIMON”, Sector 2 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 5.96 4.91 4.39 4.16
128 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL PANTELIMON”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.69 3.43 4.21 4.71
129 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL PANTELIMON”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 4.91 5.21 4.60 4.15
130 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL PANTELIMON”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI
131 LICEUL TEHNOLOGIC „CONSTANTIN BRÂNCUŞI”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / FABRICAREA PRODUSELOR DIN LEMN 4.18 3.62 4.53 3.90
132 LICEUL TEHNOLOGIC „CONSTANTIN BRÂNCUŞI”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI 3.82 3.98 4.88 5.55
133 LICEUL TEHNOLOGIC „ION I.C. BRĂTIANU”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.53 4.34 4.94 3.74
134 LICEUL TEHNOLOGIC „ELECTRONICA INDUSTRIALĂ”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 3.21 4.25 4.41 4.11
135 LICEUL TEHNOLOGIC „ELECTRONICA INDUSTRIALĂ”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 3.97 4.00 5.35 4.13
136 COLEGIUL ECONOMIC „A.D. XENOPOL”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 8.17 7.60 8.32 7.62
137 COLEGIUL ECONOMIC „A.D. XENOPOL”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 8.24 7.76 8.43 7.80
138 COLEGIUL ECONOMIC „HERMES”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 7.95 7.30 7.22 6.21
139 COLEGIUL ECONOMIC „HERMES”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 7.91 7.24 8.02 7.07
140 COLEGIUL ECONOMIC „HERMES”, Sector 2 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / COMERŢ 7.78 7.04 7.28
141 COLEGIUL NAŢIONAL „MATEI BASARAB”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.31 8.95 9.35 8.82
142 COLEGIUL NAŢIONAL „MATEI BASARAB”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.28 8.96 9.43 8.89
143 COLEGIUL NAŢIONAL „MATEI BASARAB”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.22 8.77 9.34 8.96
144 COLEGIUL NAŢIONAL „MATEI BASARAB”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 9.28 8.92 9.35 9.02
145 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.03 8.44 8.94 8.30
146 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.01 8.64
147 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.92 9.13 8.61
148 LICEUL TEORETIC „DANTE ALIGHIERI”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.50 7.79 8.39 7.44
149 LICEUL TEORETIC „DANTE ALIGHIERI”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv italiană) 5.55 6.15 5.82
150 LICEUL TEORETIC „DANTE ALIGHIERI”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.57 7.99 8.50 7.57
151 LICEUL TEORETIC „DANTE ALIGHIERI”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII (matern italiană) 6.01 5.51 4.65
152 LICEUL TEORETIC „DANTE ALIGHIERI”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.58 8.00 8.72 8.04
153 LICEUL TEORETIC „DANTE ALIGHIERI”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv italiană) 5.63 4.77 7.52 6.43
154 LICEUL TEORETIC „BENJAMIN FRANKLIN”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.00 7.09 6.82 5.28
155 LICEUL TEORETIC „BENJAMIN FRANKLIN”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.78 6.99 7.09 6.32
156 LICEUL TEORETIC „BENJAMIN FRANKLIN”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.89 7.19 7.68 6.86
157 LICEUL TEORETIC „NICHITA STĂNESCU”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.77 5.49 5.38 5.35
158 LICEUL TEORETIC „NICHITA STĂNESCU”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 6.96 6.08 5.92 4.98
159 LICEUL TEORETIC „DECEBAL”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.39 4.36 4.45 5.39
160 LICEUL TEORETIC „DECEBAL”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.31 6.62 7.00
161 LICEUL TEORETIC „DECEBAL”, Sector 3 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 6.94 6.31 7.11 6.87
162 ŞCOALA SUPERIOARĂ COMERCIALĂ „NICOLAE KRETZULESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / COMERŢ 8.55 7.98 8.77 8.16
163 ŞCOALA SUPERIOARĂ COMERCIALĂ „NICOLAE KRETZULESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 8.57 7.93 8.82 8.37
164 ŞCOALA SUPERIOARĂ COMERCIALĂ „NICOLAE KRETZULESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 8.69 8.51 8.83 8.36
165 COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 6.50 5.88 6.34 5.96
166 COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / CHIMIE INDUSTRIALĂ 3.66 3.39 5.34
167 COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 4.16 3.42 4.40
168 COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI 4.18 3.68 4.87 4.42
169 COLEGIUL TEHNIC „COSTIN D. NENIŢESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / INDUSTRIE ALIMENTARĂ 5.56 4.53 5.03
170 COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.65 3.24 5.62 4.68
171 COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 3.64 3.12 3.88
172 COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / CONSTRUCŢII, INSTALAŢII ŞI LUCRĂRI PUBLICE 4.33 3.02 4.66 3.89
173 COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BRAVU”, Sector 3 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.03 6.16 6.72
174 COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BRAVU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 6.69 5.70
175 COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BRAVU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / CHIMIE INDUSTRIALĂ 5.71 4.37 5.84
176 COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BRAVU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / CONSTRUCŢII, INSTALAŢII ŞI LUCRĂRI PUBLICE 2.85 4.70 5.27 3.97
177 COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BRAVU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 3.46 3.74 4.00 4.10
178 COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BRAVU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.05 2.57 3.90 5.59
179 LICEUL TEHNOLOGIC „ELIE RADU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 5.69 4.10
180 LICEUL TEHNOLOGIC „ELIE RADU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 4.15 3.53 3.98 3.62
181 LICEUL TEHNOLOGIC „DRAGOMIR HURMUZESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 6.47 5.44 5.98 5.26
182 LICEUL TEHNOLOGIC „DRAGOMIR HURMUZESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ESTETICA ŞI IGIENA CORPULUI OMENESC 6.20 5.18 6.27
183 LICEUL TEHNOLOGIC „DRAGOMIR HURMUZESCU”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 4.40 2.62 4.66
184 LICEUL TEHNOLOGIC „THEODOR PALLADY”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 3.98 3.69 4.95 5.21
185 LICEUL TEHNOLOGIC „THEODOR PALLADY”, Sector 3 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 4.43 2.99 4.05 4.40
186 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.12 8.60 9.04 8.41
187 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.17 8.66
188 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.94 8.45 9.13 8.54
189 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE ŞINCAI”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.57 9.34 9.63 9.45
190 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE ŞINCAI”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.63 9.46 9.72 9.57
191 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE ŞINCAI”, Sector 4 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.53 9.18 9.59 9.31
192 COLEGIUL NAŢIONAL „ION CREANGĂ”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.33 8.96 9.38 8.97
193 COLEGIUL NAŢIONAL „ION CREANGĂ”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ (bilingv engleză) 9.41
194 COLEGIUL NAŢIONAL „ION CREANGĂ”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.27 8.92 9.38 8.90
195 COLEGIUL NAŢIONAL „ION CREANGĂ”, Sector 4 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.08 8.70 9.25 8.73
196 COLEGIUL NAŢIONAL „OCTAV ONICESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.15 7.44 8.20 7.08
197 COLEGIUL NAŢIONAL „OCTAV ONICESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.33 7.64 8.49 7.79
198 COLEGIUL NAŢIONAL „OCTAV ONICESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.54 7.96 8.75 8.02
199 COLEGIUL ROMANO - CATOLIC „SF. IOSIF”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.60
200 LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST „ŞTEFAN DEMETRESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.95 9.03 9.22 8.19
201 LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST „ŞTEFAN DEMETRESCU”, Sector 4 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.85
202 LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE „TRAIAN VUIA”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.23 5.00 5.00 4.88
203 LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE „TRAIAN VUIA”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII
204 LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE „TRAIAN VUIA”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 4.48 4.03 4.97
205 LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE „TRAIAN VUIA”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 4.59 4.63 5.13 4.29
206 COLEGIUL TEHNIC „PETRU RAREŞ”, Sector 4 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 5.71 4.19 4.10 4.82
207 COLEGIUL TEHNIC „PETRU RAREŞ”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE 3.94 3.91 5.14 4.79
208 COLEGIUL TEHNIC „PETRU RAREŞ”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI 3.81 3.28 4.72 4.92
209 COLEGIUL TEHNIC „MIRON NICOLESCU”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.94 3.98 4.36 4.23
210 COLEGIUL TEHNIC „MIRON NICOLESCU”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI 5.16 3.73
211 LICEUL TEHNOLOGIC „DACIA”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.59 3.10 4.68 4.45
212 LICEUL TEHNOLOGIC „DACIA”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 4.75 4.24 4.45 4.14
213 LICEUL TEHNOLOGIC „MIRCEA VULCĂNESCU”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 6.81 6.13 6.52 5.87
214 LICEUL TEHNOLOGIC „MIRCEA VULCĂNESCU”, Sector 4 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 7.47 6.91 7.56 6.81
215 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.80 9.69 9.79 9.65
216 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.75 9.62 9.78 9.68
217 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.68 9.55 9.75 9.64
218 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 9.65 9.54 9.74 9.63
219 LICEUL TEORETIC „ION BARBU”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.95 8.35 8.92 8.21
220 LICEUL TEORETIC „ION BARBU”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.90 8.42 8.96 8.66
221 LICEUL TEORETIC „ION BARBU”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.80 8.22 8.94 8.22
222 LICEUL TEORETIC „ION BARBU”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.83 8.15 9.06 8.57
223 LICEUL TEORETIC „DIMITRIE BOLINTINEANU”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 7.50 6.74 6.96 6.16
224 LICEUL TEORETIC „DIMITRIE BOLINTINEANU”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.45 6.91 7.29 6.92
225 LICEUL TEORETIC „DIMITRIE BOLINTINEANU”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.59 6.91 7.63 6.69
226 LICEUL TEORETIC „DIMITRIE BOLINTINEANU”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.99 7.28 8.25 7.42
227 LICEUL TEORETIC „ŞTEFAN ODOBLEJA”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.20 7.34 7.26 5.31
228 LICEUL TEORETIC „ŞTEFAN ODOBLEJA”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.23 7.62
229 LICEUL TEORETIC „ŞTEFAN ODOBLEJA”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.27 7.61 8.60 8.12
230 LICEUL TEORETIC „ŞTEFAN ODOBLEJA”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.23 7.57
231 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 4.47 4.55 4.40
232 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE
233 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE
234 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 3.91 3.54 4.63 4.69
235 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 4.58
236 COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.95 4.61 4.48 4.84
237 COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ „DUMITRU MOŢOC”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / INDUSTRIE ALIMENTARĂ 3.00 2.50 3.81 3.93
238 COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ „DUMITRU MOŢOC”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTROMECANICĂ 3.69 3.93 4.71 4.65
239 LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE GUSTI”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 4.44
240 LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE GUSTI”, Sector 5 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 6.68 5.49 4.86 4.41
241 LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE GUSTI”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.60 2.52 3.78 3.84
242 COLEGIUL TEHNOLOGIC „GRIGORE CERCHEZ”, Sector 5 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 3.32 3.88 4.60 4.83
243 COLEGIUL TEHNOLOGIC „GRIGORE CERCHEZ”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.45 3.27 4.60 4.11
244 COLEGIUL TEHNOLOGIC „GRIGORE CERCHEZ”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 6.14 5.40 5.67 4.62
245 COLEGIUL ECONOMIC „VIILOR”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 6.74 6.19 6.95 6.53
246 COLEGIUL ECONOMIC „VIILOR”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 6.86 6.14 6.73 6.15
247 COLEGIUL ECONOMIC „VIILOR”, Sector 5 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / COMERŢ 6.50 5.98 6.44 5.62
248 COLEGIUL NAŢIONAL „ELENA CUZA”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.15 8.68 9.14 8.64
249 COLEGIUL NAŢIONAL „ELENA CUZA”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv engleză) 8.88 8.54 9.06 8.28
250 COLEGIUL NAŢIONAL „ELENA CUZA”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.96 8.45 9.19 8.66
251 COLEGIUL NAŢIONAL „GRIGORE MOISIL”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 9.35 8.93 9.43 9.09
252 COLEGIUL NAŢIONAL „GRIGORE MOISIL”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 9.34
253 COLEGIUL NAŢIONAL „GRIGORE MOISIL”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 9.21 8.88 9.43 9.10
254 COLEGIUL NAŢIONAL „GRIGORE MOISIL”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE
255 LICEUL TEORETIC „MARIN PREDA”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 7.41 6.29 6.08 4.44
256 LICEUL TEORETIC „MARIN PREDA”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.51 6.88 6.78 5.24
257 LICEUL TEORETIC „MARIN PREDA”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.77 6.97 7.14 6.53
258 LICEUL TEORETIC „MARIN PREDA”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.93 7.11 7.22 5.77
259 LICEUL TEORETIC „TUDOR VLADIMIRESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.44 7.90 8.58 7.81
260 LICEUL TEORETIC „TUDOR VLADIMIRESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 8.49 7.97 8.34 7.51
261 LICEUL TEORETIC „TUDOR VLADIMIRESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.52 7.94 8.43 7.67
262 LICEUL TEORETIC „TUDOR VLADIMIRESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 8.45 7.73 8.73 7.55
263 LICEUL TEORETIC „EUGEN LOVINESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 8.22 7.42 8.10 6.69
264 LICEUL TEORETIC „EUGEN LOVINESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 8.21 7.68 8.59 8.07
265 LICEUL TEORETIC „EUGEN LOVINESCU”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE (bilingv portugheză) 8.01 7.13 8.20 7.73 NU se susţine probă de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă
266 LICEUL TEHNOLOGIC „SF. ANTIM IVIREANU”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 7.33 6.77 7.56 6.48
267 COLEGIUL TEHNIC DE POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII „GHEORGHE AIRINEI”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 6.55 5.72
268 COLEGIUL TEHNIC DE POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII „GHEORGHE AIRINEI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI 3.95 3.91 4.62 4.71
269 COLEGIUL TEHNIC DE POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII „GHEORGHE AIRINEI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 5.97 5.63 6.41 5.49
270 COLEGIUL TEHNIC DE POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII „GHEORGHE AIRINEI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 6.82 6.18 7.23 6.67
271 COLEGIUL TEHNIC „PETRU MAIOR”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ 6.61 6.97 6.01
272 COLEGIUL TEHNIC „PETRU MAIOR”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / FILOLOGIE 7.03 7.97 7.22
273 COLEGIUL TEHNIC „PETRU MAIOR”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.80 3.97 4.41 4.26
274 COLEGIUL TEHNIC „PETRU MAIOR”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 3.78 3.87 5.85 5.71
275 LICEUL TEHNOLOGIC „PETRU PONI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / CHIMIE INDUSTRIALĂ 2.50 3.70
276 LICEUL TEHNOLOGIC „PETRU PONI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 3.40 3.33 4.41 4.41
277 LICEUL TEHNOLOGIC „PETRU PONI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.82 2.92 5.24 3.99
278 LICEUL TEHNOLOGIC „PETRU PONI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 4.60 3.44 4.50
279 COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 2.82 2.77 3.39 3.97
280 COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / ELECTRIC 4.14 4.02 4.34 3.59
281 COLEGIUL TEHNIC „IULIU MANIU”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 5.94 5.13 5.63 4.25
282 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „MIRCEA ELIADE”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 7.52 6.76 6.90 6.60
283 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „MIRCEA ELIADE”, Sector 6 TEORETICĂ / UMAN / ŞTIINŢE SOCIALE 7.81 7.00 7.11 3.99
284 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII 6.32 5.38
285 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE 4.48 4.05 5.25 5.23
286 COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / PRODUCŢIE MEDIA 4.17
287 COLEGIUL TEHNIC „CAROL I”, Sector 6 TEORETICĂ / REAL / ŞTIINŢE ALE NATURII
288 COLEGIUL TEHNIC „CAROL I”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / TEHNIC / MECANICĂ 3.62 2.92 4.44 3.96
289 COLEGIUL TEHNIC „CAROL I”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / RESURSE NATURALE ŞI PROTECŢIA MEDIULUI / PROTECŢIA MEDIULUI 4.51 3.14 4.04 4.36
290 COLEGIUL ECONOMIC „COSTIN C. KIRIŢESCU”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / ECONOMIC 8.06 7.45 8.10 7.31
291 COLEGIUL ECONOMIC „COSTIN C. KIRIŢESCU”, Sector 6 TEHNOLOGICĂ / SERVICII / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE 7.99 7.33 8.15 7.54
Media din pagină
Media generală

[1] În anii 2014 şi 2015 media de admitere s-a calculat ca medie ponderată între media generală la Evaluarea Naţională susţinută de absolvenţii clasei a VIII-a, care avea o pondere de 75% şi media generală de absolvire a claselor a V-a – a VIII-a, care avea o pondere de 25% în calculul mediei de admitere.

[2] În anii 2012 şi 2013 media de admitere s-a calculat ca medie aritmetică între media generală la Evaluarea Naţională susţinută de absolvenţii clasei a VIII-a şi media generală de absolvire a claselor a V-a – a VIII-a.

Dacă aţi găsit utilă această pagină, distribuiţi-o şi prietenilor dumneavoastră!

Neangajarea răspunderii

Informaţiile furnizate de site-ul Diana-Ionescu.ro au un rol informativ, sunt valabile doar pentru Bucureşti şi sunt preluate din broşurile publicate de I.S.M.B.: Admitere 2016 (.pdf 4.44 MB), Admitere 2015 (.pdf 3.27 MB), Admitere 2014 (.pdf 3 MB) şi Admitere 2013 (.pdf 3.60 MB).

Utilizatorii vor folosi informaţiile furnizate de site-ul Diana-Ionescu.ro pe propria răspundere. În cazul unei daune generată de utilizarea serviciilor sau a informaţiilor furnizate, Utilizatorii acceptă ca Administratorul site-ului va fi absolvit de orice răspundere.

Administratorul site-ului Diana-Ionescu.ro vă recomandă ca înainte de completarea fişelor de înscriere să consultaţi broşura de admitere distribuită în şcoli şi site-urile oficiale *.edu.ro pentru erate.